Kde koupit

Jak se vyrábí nikotinové sáčky SNATCH

 
Snímek obrazovky 2023-08-03 v 11.56.21

V předchozím článku jsme popsali, že nikotinové sáčky Snatch nejsou oproti jiným výrobám vyráběny z hotových směsí. Naopak, výroba těchto sáčků začíná od samého základu. Nyní se zaměříme na detailní postup jejich výroby. I když jsme si o prvních krocích již povídali v předchozích dílech, shrneme si je ještě jednou a poté se přeneseme přímo do výrobní haly.

Shrnutí od začátku

Celý proces začíná v naší chemické laboratoři, kde naši chemici pečlivě míchají optimální poměr jednotlivých surovin. Po vytvoření té nejlepší směsi přecházíme k dalšímu kroku. Následně se přesuneme do haly, kde jsou skladovány všechny potřebné ingredience, včetně uzamčeného a střeženého nikotinu. Poměr jednotlivých přísad se vloží do obří míchačky, kde se pečlivě promísí. Poté směs putuje do hermeticky uzavřených nádob, kde odpočívá přibližně týden. Po skončení odpočinku přecházíme do výrobní haly, kde je proces dokončen. A na ten se nyní zaměříme.

Výrobní hala s naší vlastní výrobní linkou pro nikotinové sáčky

Výrobní hala v Teplicích má obdélníkový půdorys o rozloze několika stovek metrů čtverečních. Celé místo je pečlivě udržováno čisté, a proto je dovnitř povolen pouze vstup s ochrannou síťkou na hlavě. Naším cílem je, aby spotřebitelé mohli žvýkat prvotřídní směs, a nikoliv nechtěné vlasy.

Látka, ve které jsou sáčky zabalené, připomíná po rozbalení plátno. Tato látka je umístěna na velké roli, která je vložena do prvního stroje. Stroj postupně odvíjí roli a zároveň na ni dávkuje směs pro jednotlivé sáčky. Jak se látka odvíjí shora dolů, řezačka ji nařeže na celkem šestnáct stejně širokých proužků, které si můžeme představit jako nekonečné trubičky.

Proužky látky pokračují vedle sebe dále dolů, kde jsou zespodu svařeny, poté jsou naplněny směsí a znovu svařeny, tentokrát ze shora. Tímto procesem se spojí horní část spodního sáčku s dolní částí horního sáčku. Ano, je to poměrně složitý postup, ale právě díky němu vznikají kvalitní nikotinové sáčky.

 
104 Kč
image 11 Snatch Forest Fruits

Ten nejlepší výběr lesních plodů

104 Kč
image 21 Snatch Citrus

Sladká citrusová jízda

 

Extrémně ostrá řezačka

Celý proces vytváří nekonečný řetězec spojených nikotinových sáčků. V této fázi ještě aplikujeme postřik aromatem, abychom sáčky dochutili a získali ještě lepší chuťový zážitek. Aroma je přítomné jak uvnitř směsi, tak na povrchu sáčků, což zajišťuje správnou vlhkost a ještě vylepšuje chuťovou kvalitu.

Následuje oddělení jednotlivých nikotinových sáčků. K tomu slouží velká řezačka, která jedním pohybem odtrhne celé patro sáčků od sebe.

Pod touto řezačkou se nachází krabice s prvními "zmetky". Není to však odkaz na špatnou kvalitu, ale při nastavení nové výroby může být prvních pár sáčků nepoužitelných. Toto množství je však zanedbatelné. Vedle stroje stojí kontrolor kvality, jehož úkolem je sledovat, zda jsou všechny sáčky shodné, a případně odstranit ty, které neodpovídají požadovaným standardům.

Poté sáčky putují dále po lince, kde jsou doplněny do krabiček neboli puků. Naše výrobní stroje či jejich části jsou obvykle součástí výroby léků ve farmaceutickém průmyslu nebo v potravinářské výrobě. 

Přesné množství díky speciální váze

Sáčky procházejí speciální vahou, která se používá například při výrobě brambůrků, tedy v potravinářském průmyslu. Pro vážení sáčků se využívají podobné principy, kdy jsou sáčky pomocí vibrací nasypány do jednotlivých chlopní. Každá chlopeň se naplní požadovaným počtem sáčků, což zaručuje jejich přesnou hmotnost, a poté uvolní sáčky do krabičky. Díky tomuto procesu je každá krabička vybavena přesně stanoveným počtem sáčků.

Finalizace puků

Otevřené krabičky s nikotinovými sáčky procházejí kontrolou našich zaměstnanců, aby se zkontrolovalo, zda je vše v pořádku. Poté speciální rameno vezme víčko a automaticky jej připevní na krabičku, čímž je puk se sáčky uzavřen. Následně krabička putuje do etiketovačky, kde je opatřena etiketami ze všech stran, včetně spodní etikety se šarží a datem výroby, kterou přidá tiskárna.

Sáčky nevypadávají po jednom, ale jsou spojeny fólií do štanglí po deseti kusech. Tímto způsobem je balení, skladování a přeprava puků efektivnější. Každá štangle je následně umístěna do krabice a krabice je uskladněna v regálu, kde čeká na expedici.

Během výroby nikotinových sáčků se téměř nevytváří odpad, s výjimkou několika málo sáčků, o kterých jsme hovořili na začátku výroby. Snažíme se vyrábět nikotinové sáčky šetrně k životnímu prostředí, používáme pouze přírodní látky a ve výrobě využíváme jen elektrickou energii. Tím se snažíme minimalizovat negativní vliv na životní prostředí a vyrábět produkty s ohledem na udržitelnost.

 
Zpět na články
 

Kde všude
koupíte Snatch