Kde koupit

Neužívejte nikotinové sáčky SNATCH před spaním

 
DSC00370
 

Každý má nějaké rituály. Pokud mezi ty vaše patří užívání nikotinových sáčků těsně před spaním, neděláte úplně dobře. Nikotinové sáčky, respektive nikotin by mohl narušit váš spánek. A to by se mohlo projevit negativně na vašem zdraví. Proč je tomu tak a kdy nejpozději byste si měli vzít nikotinový sáček předtím, než ulehnete?

Kvalitní spánek je základ vašeho zdraví

Od srdce vám radíme, nepodceňujte svůj spánek. Ne nadarmo se říká vyspat se do růžova. Kvalitní spánek je základem spokojeného života. Naopak příliš krátkým či nekvalitním spánkem si zaděláváte na nejrůznější zdravotní neduhy. 

Ideální je spát 8 hodin denně. Ale je nám jasné, že ne každý z vás na to má dostatek času. Pokud nezvládnete 8, měli byste naspat alespoň 6 hodin a bude to ještě v pohodě. 

Kvalitní spánek vám mimo jiné:

  • pomáhá odbourávat stres (no stress)
  • dodává lidskému organismu energii na další den (i bez energeťáků, kafí a dalších stimulantů)
  • pomáhá regenerovat celé tělo (refreshne vaše tělo)
  • podporuje správnou činnost mozku (blik-cvak-příjem
  • podporuje metabolismus (ready for cheat day)
  • zvyšuje kvalitu a prodlužuje délku života (život na pohodu)

Ale jen délka spánku není klíčem k jeho kvalitě. Obrovskou roli hraje také doba, kdy jdete spát. Měli byste chodit spát ideálně ve stejnou dobu. A v neposlední řadě svou roli hraje také místo, kde spíte, tedy vaše postel (kvalitní matrace, polštář, čerstvý vzduch apod.).

Nikotin vás nakopne a to před spaním nechcete

Nikotin má spoustu skvělých vlastností, ale celou řadu z nich ke spánku nepotřebujete. Respektive jsou pro usínání a kvalitní spánek nežádoucí. Jakmile se vám dostane nikotin do krve, zrychlí se vám tep, pocítíte zvýšení koncentrace, zlepší se vám krátkodobá paměť a zlepšíte svou přesnost. Jak vidíte, nic z toho se vám do spánku moc hodit nebude.

Navzdory těmto přínosným vlastnostem je potřeba podotknout, že nikotin je silně návyková látka, na kterou může rychle vzniknout závislost. Ruku v ruce s tím jde také tolerance, která vás může nutit dávku nikotinu zvyšovat. 

Pokud si dopřejete nikotinové sáčky těsně před spaním, riskujete prodloužení doby usínání spánku i o desítky minut. A každá půlhodinka hraje v kvalitě spánku svou roli. Pokud dlouhodobě šidíte svůj spánek, může to dospět v krajních případech až k nespavosti. 

 
104 Kč
image 1 Snatch Arctic Mint

Fresh mix mentolu a eukalyptu

104 Kč
image 21 Snatch Citrus

Sladká citrusová jízda

 

Kdy si můžete dopřát poslední sáček SNATCH před spaním?

Jasně, někdy prostě brzy jít spát nepotřebujete a nechcete, pak si klidně dopřejte nikotinové sáčky, jak je libo. Ale za normálních okolností vám doporučujeme si dát nikotinový sáček nejpozději 2 hodiny před spaním, aby stihly vyprchat účinky nikotinu. U každého může být tato doba jiná, závisí samozřejmě na mnoha faktorech. Přesto svůj spánek nepodceňujte a nechte si sáček třeba na ráno, kdy potřebujete nakopnout.

Dobrou noc. 

 
Zpět na články
 

Kde všude
koupíte Snatch